Naše výlety

Mazurská jezera na kole

Trasa:

1. den Bielsko-Biala -   Gizycko - Pieczarky - Harsz - Wegorzewo
2. den Wegorzewo   - Kuty - Jakunówko - Pozezdrze - Harsz - Wegorzewo - Trygort - Pniewo - Doba
3. den Doba - Bogacko - Sterlawki Male - Wilkasy
4. den Wilkasy -   Gizycko - Bielsko Biala

 

Datum:

5. - 10. 7. 2008

účastníci:

Jana a Jarmila

Mapa

 
Zvětšit mapu

Deník

Mazurská jezera aneb babská jízda:) se uskutečnila začátkem prázdnin. Výražely jsme v sobotu, abychom využily víkendové turistické jízdenky za 60Zl. Nočním vlakem jsme přejely z Bielska do Gizycka bez přestupu, ale stejně jsme se moc nevyspaly. Slečny, které k nám pristoupily doslova gdákaly až někdy do tři do rána :)

 

Neděle 6. 7. 2008

Ráno jsme dorazily do cíle, vlastně startu naší cesty. Neměly jsme mapu cyklostezek, tak jsme vybíraly vedlejší cesty, které vedly co nejblíže jezer. Krásně svítilo sluníčko a oběd u průzračného jezera nám kazili jen komáři.

Po probděné noci se únava dosltavila velmi rychle a my jsme zatočily u první cedule kempu. Nebyl sice nejlevnější, ale byl přímo u jezera (Swiecajty). O co horší zjištění bylo, že musíme platit ještě extra za WC a navíc sprchy a teplá voda v umyvadlech tekla jen několi hodin denně, taky za poplatek.

Pondělí 7. 7. 2008

Dopolední projíždka kolem přilehlých jezírek téměř opuštěnou krajinou signalizovala blízkost hranic. Člověk chvíli uvažoval jestli je v Polsku nebo už v Rusku. Osídlení minimální, všude lesy, trochu horší asfaltové cesty, žádný provoz a díky zdejším rovinám tachometr neukazoval méně než 30km/h.

Po obědě jsme vyrazily na další etapu naší cesty. Už několikrát jsme narazily na červenou značku cyklostezky. Vedla našim směrem, tak jsme ji zkusily. Počasí bylo velmi proměnlivé, chvíli svítilo sluníčko, pak zase mrholilo. Takže z koupání zase nic nebude.

Večer jsme dorazily do vesnice Doba a doufaly, že tady bude nějaký kemp. Bohužel. Ani u jezera se nedalo spát, všude spousta rákosí. Docházely síly a blížil se večer. Naštěsí jsme zastily na zahradě jednu babičku a ta nám zařídila nocleh  na trávniku u sousedky.

úterý 8. 7. 2008

Počasí se umoudřilo a už od rána svítilo sluníčko. Po snídani jsme vyrazily a červená cyklostezka nás dovedla k jezeru Niegocin, od kterého jsme vlastně vyjížděly. Chtěly jsme využít hezkého počasí, tak jsme postavily stan v nejbližším kempu a do večera jsme ležely na pláži.

Středa 9. 7. 2008

Ráno opět vypadalo nadějně a hned po snídani jsme se šly koupat. Voda byla docela studená, tak jsme se raději opalovaly.

Oběd jsme si udělaly jako piknik před stanem a plánovaly kam pojedeme dál. V tom se přihnaly černé mraky a my jsme tak tak stihly naházet všechny věci do stanu. Po hodině se opět ukázalo sluníčko. Když stan uschnul, sbalily jsme všechny věci na kolo a chtěly vyrazit dál. Než jsme došly k recepci, přihnala se šílená průtrž mračen. Kola jsem nechaly před hospodou pod deštníkem a my se schovaly dovnitř. Ani po třech hodinách déšť neustával a předpověď počasí na další dny byla podobná. Daly jsme si další pivo a přemýšlely co dál.

Večer jsme dojely do Gizycka a nočním vlakem jely domů.

Snad se příště počasí vydaří.

 

Den Odkud Kam Km
1. Gizycko Wegorzewo 40
2. Wegorzewo Doba 80
3. Doba Wilkasy 32
4. Wilkasy Gizycko 5
      157

  

 

 

Fotky

Vagón pro cyk...
Vagón pro cyk...
Cesta ubíhala...
Cesta ubíhala...
Označní vago...
Označní vago...
Rodinka
Rodinka
Kam pojedeme d...
Kam pojedeme d...
V kempu
V kempu
Jezero Świeca...
Jezero Świeca...
Před deštěm
Před deštěm
Cyklostezka ko...
Cyklostezka ko...
Spaní na zahr...
Spaní na zahr...
Hodná paní
Hodná paní
Prší a ček...
Prší a ček...
Mokrá ponožk...
Mokrá ponožk...
Příslav Gizy...
Příslav Gizy...
Před odjezdem
Před odjezdem
Před odjezdem
Před odjezdem
Fotka z vlaku
Fotka z vlaku